News » Polscy producenci OZE z wizytą u prezydenta RP Andrzeja Dudy

Polscy producenci OZE z wizytą u prezydenta RP Andrzeja Dudy

24 Kwi 2017 Możliwość komentowania Polscy producenci OZE z wizytą u prezydenta RP Andrzeja Dudy została wyłączona Share 'Polscy producenci OZE z wizytą u prezydenta RP Andrzeja Dudy' on Facebook Share 'Polscy producenci OZE z wizytą u prezydenta RP Andrzeja Dudy' on Email Share 'Polscy producenci OZE z wizytą u prezydenta RP Andrzeja Dudy' on Print Friendly

OZEPodczas wczorajszego spotkania z wiodącymi eksporterami (tj. w czwartek, 20 kwietnia 2017 r.) w Pałacu Prezydenckim  udział wzięli przedstawiciele 4 polskich producentów urządzeń i systemów z rynku OZE: Asket, EnsolHewalex, Selfa. Temat spotkania brzmiał: „Priorytety prezydentury: polskie firmy na świecie”.

O udział firm zielonej gospodarki w spotkaniu i w programach wsparcia eksportu zabiegał Grzegorz Wiśniewski, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, wskazując na eksport jako remedium dla firm technologicznych na przejściowy spadek chłonności rynku krajowego energetyki odnawialnej.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że zależy mu na promocji polskich marek i chciałby, aby polskie firmy rozwijały się także na rynkach zagranicznych. Jak również potwierdził, że Kancelaria Prezydencka jest otwarta na współpracę z przedsiębiorstwami, oczekują na propozycje i sugestie dotyczące wizyt gospodarczych, misji przemysłowych w ramach których firmy mogłyby towarzyszyć Prezydentowi w tych wizytach.

Pełen tekst wypowiedzi Prezydenta RP znajduje się na stronie: www.prezydent.pl

Źródło: Instytut Energetyki Odnawialnej

Wpis został opublikowany 24 Kwi 2017 w następujących kategoriach: News, OZE. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć