Edukacja » Praca i praktyki w JSW

Praca i praktyki w JSW

21 Kwi 2017 Możliwość komentowania Praca i praktyki w JSW została wyłączona Share 'Praca i praktyki w JSW' on Facebook Share 'Praca i praktyki w JSW' on Email Share 'Praca i praktyki w JSW' on Print Friendly

csm_20170419www-podpis-jsw-starostwo-gliwice-03_9fd9b515b8Studenci Politechniki Śląskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej będą mogli odbywać praktyki w zakładach JSW. 19 kwietnia w Jastrzębiu-Zdroju podpisano w tej sprawie stosowne porozumienia. W ramach współpracy z uczelniami Jastrzębska Spółka Węglowa zapewni studentom możliwość odbycia praktyk robotniczych i studenckich. Ponadto spółka umożliwi studentom pozyskiwanie tematów do prac dyplomowych oraz umożliwi uczelniom organizowanie wycieczek dydaktycznych dla studentów do swoich zakładów. Podpisane umowy mają na celu przede wszystkim zacieśnienie współpracy pomiędzy uczelniami a JSW. Dla studentów jest to szansa na dobre przygotowanie zawodowe oraz zdobycie doświadczeń w trudnej sztuce górniczej.

W tym samy dniu w Starostwie Powiatowym w Gliwicach Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała porozumienie o współpracy z Powiatem Gliwickim w zakresie organizowania praktycznej nauki zawodu oraz gwarancji zatrudnienia w zakładach JSW dla absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Porozumienie dotyczy uczniów rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2016/2017. W umowie ustalono, że o liczbie osób planowanych do zatrudnienia decydować będzie spółka.

– Podpisane dzisiaj porozumienia to jasny sygnał dla młodzieży uczącej się w szkołach zawodowych i studiującej na kierunkach związanych z górnictwem, że mogą wiązać swoją przyszłość zawodową z naszą spółką jako firmą perspektywiczną. Będziemy działać na Śląsku przez kolejne dziesięciolecia i będziemy potrzebować wykwalifikowanej kadry. Maszyny, nawet te najnowocześniejsze, można kupić, ale bez pracowników żadna firma sobie nie poradzi. Dzisiejsze porozumienia to również dowód na to, że Jastrzębska Spółka Węglowa jest otwarta na współpracę ze światem nauki, samorządami, uczelniami i szkołami – powiedział Daniel Ozon, p.o. prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Ze strony JSW wczorajsze porozumienia sygnowali Daniel Ozon, p.o. prezesa zarządu JSW oraz Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. 

Wpis został opublikowany 21 Kwi 2017 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć