News » Minister Tchórzewski: dywersyfikacja źródeł dostaw to dla…

Minister Tchórzewski: dywersyfikacja źródeł dostaw to dla Polski priorytet

21 Kwi 2017 Możliwość komentowania Minister Tchórzewski: dywersyfikacja źródeł dostaw to dla Polski priorytet została wyłączona Share 'Minister Tchórzewski: dywersyfikacja źródeł dostaw to dla Polski priorytet' on Facebook Share 'Minister Tchórzewski: dywersyfikacja źródeł dostaw to dla Polski priorytet' on Email Share 'Minister Tchórzewski: dywersyfikacja źródeł dostaw to dla Polski priorytet' on Print Friendly

20170419_MKT_AmerMinister energii Krzysztof Tchórzewski spotkał się z delegacją amerykańskich kongresmenów, której przewodniczył Paul Cook, wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Kongresu USA. Rozmowy odbyły się 19 kwietnia 2017 r. w Warszawie.

Rozmowy dotyczyły przede wszystkim wyzwań, które stają przed polskim sektorem energetycznym i działań podejmowanych przez Polskę w zakresie dywersyfikacji źródeł dostaw nośników energii. Uczestnicy spotkania dyskutowali także o możliwościach współpracy Polski i USA m.in. w zakresie dostaw LNG do uruchomionego w 2016 r. terminalu w Świnoujściu.

W spotkaniu wzięli również udział wiceminister energii Andrzej Piotrowski i pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 21 Kwi 2017 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć