Sport w energetyce » Katarzyna Skrzypiec z tytułem Wicemistrzyni Śląska w Fitness…

Katarzyna Skrzypiec z tytułem Wicemistrzyni Śląska w Fitness Sylwetkowym

19 Kwi 2017 Możliwość komentowania Katarzyna Skrzypiec z tytułem Wicemistrzyni Śląska w Fitness Sylwetkowym została wyłączona Share 'Katarzyna Skrzypiec z tytułem Wicemistrzyni Śląska w Fitness Sylwetkowym' on Facebook Share 'Katarzyna Skrzypiec z tytułem Wicemistrzyni Śląska w Fitness Sylwetkowym' on Email Share 'Katarzyna Skrzypiec z tytułem Wicemistrzyni Śląska w Fitness Sylwetkowym' on Print Friendly

Katarzyna Skrzypiec, utytułowana zawodniczka w fitness sylwetkowym, zdobyła Wicemistrzostwo Śląska w trakcie Ogólnopolskich Mistrzostw Śląska w kulturystyce i fitness w Mysłowicach. Tym samym, na co dzień pracująca w RAFAKO S.A. sportsmenka,  zainaugurowała nowy sezon. Już niebawem, w trakcie Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 22-23 kwietnia w Kielcach, powalczy o kolejne miejsce na podium.

Katarzyna Skrzypiec (2)Ogólnopolskie Mistrzostwa Śląska w Kulturystyce i Fitness to trzecia co do wielkości impreza kulturystyczna i fitness obok Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Zawody odbyły się 8 i 9 kwietnia w mysłowickim Miejskim Ośrodku Rekreacji i Sportu. Zwycięstwo przypadło zawodnikom z klubu KS Olimp Zabrze, którzy zgarnęli większość trofeów. Pośród nich znalazła się Katarzyna Skrzypiec, która na co dzień pracuje jako Kierownik Projektu w RAFAKO S.A. Sportsmenka zdobyła Wicemistrzostwo Śląska.

– Był to mój pierwszy start w tym sezonie, po ponad rocznej przerwie, a w planach są już kolejne. Na pewno wezmę udział w Mistrzostwach Polski w Kielcach. Natomiast moim celem głównym będą zawody w sezonie jesiennym, czyli m.in Puchar Polski – wyznała Katarzyna Skrzypiec, kierownik projektu RAFAKO S.A.

Katarzyna Skrzypiec pierwszy raz na scenie Mistrzostw Śląska stanęła w 2013 r. w Żorach. Zarówno 4 lata temu, jak i tym razem zdobyła II miejsce. – W kategorii „fitness sylwetkowe”, w której startowałam było 12 zawodniczek, z których w pierwszej rundzie panel sędziowski wytypował finałową „szóstkę”. W rundzie drugiej, jury ponownie dokonało oceny sylwetki, w rezultacie czego uplasowałam się na II miejscu, zdobywając tytuł Wicemistrzyni Śląska 2017 – opowiedziała K. Skrzypiec.

Intensywne przygotowania do mysłowickich zawodów, Katarzyna Skrzypiec rozpoczęła w październiku ub. r.  – Nie ukrywam, że po rocznej przerwie nie było mi łatwo wrócić do treningów, diety i całego reżimu związanego z przygotowaniami. Co więcej, oprócz pracy zawodowej, przybyło mi sporo obowiązków związanych z działalnością w kierunku rozwijania swojej pasji – mówiła fitnesska.

Katarzyna Skrzypiec (1)Pani Katarzyna oprócz regularnej pracy, intensywnych przygotowań do swoich startów prowadzi także treningi z podopiecznymi. Jedną z nich jest Agnieszka Czapska, która również wystartowała w Mistrzostwach Śląska, gdzie zdobyła pierwsze miejsce. – Kiedy zgłosiła się do mnie Agnieszka, widziałam w jej oczach jak bardzo chce i jak bardzo jest zmotywowana. Po wstępnej ocenie jej predyspozycji, mimo ogromu obowiązków, nie potrafiłam odmówić. Nie wiedziałam, czy się uda i czy będzie efekt, ale włożyłam w jej przygotowanie całą swoją wiedzę, doświadczenie i serce. Biorąc przy tym pod uwagę fakt, że jest to młoda osoba i dopiero zaczyna swoją karierę – zaznaczyła K. Skrzypiec. – Każdy z nas potrzebował na początku swojego „mentora” i jest mi bardzo miło, że Agnieszka obdarzyła mnie zaufaniem. Tym bardziej, jestem szczęśliwa i dumna, że wygrała kolejne zawody! To niesamowite uczucie móc przyczynić się do sukcesu i spełnienia marzeń drugiej osoby. To większa satysfakcja niż własny wynik – opowiadała z dumą Katarzyna Skrzypiec.

Pracująca na co dzień w raciborskiej Spółce, Katarzyna Skrzypiec w planach ma także starty poza granicami Polski. Najważniejszymi, w których chce wystąpić będą Mistrzostwa Świata organizowane w tym roku we Francji, do których przygotowuje perfekcyjną formę startową. To jednak nie wszystko, ponieważ zawodniczka, oprócz fitness uprawia także inne sporty. Regularnie bierze udział m.in w Mistrzostwach Polski Energetyków w narciarstwie alpejskim, gdzie osiąga świetne wyniki.

Źródło: RAFAKO S.A. 

Wpis został opublikowany 19 Kwi 2017 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć