Ciepłownictwo » Spółdzielnia Mieszkaniowa w Skawinie likwiduje piecyki gazowe

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Skawinie likwiduje piecyki gazowe

13 Kwi 2017 Możliwość komentowania Spółdzielnia Mieszkaniowa w Skawinie likwiduje piecyki gazowe została wyłączona Share 'Spółdzielnia Mieszkaniowa w Skawinie likwiduje piecyki gazowe' on Facebook Share 'Spółdzielnia Mieszkaniowa w Skawinie likwiduje piecyki gazowe' on Email Share 'Spółdzielnia Mieszkaniowa w Skawinie likwiduje piecyki gazowe' on Print Friendly

CEZ11 kwietnia 2017 r. elektrownia CEZ Skawina, Spółdzielnia Mieszkaniowa Skawina oraz krakowski MPEC podpisały umowę inwestycyjną, której celem jest likwidacja piecyków gazowych w 2700 mieszkań w 64 budynkach należących do spółdzielni. W ciągu najbliższych pięciu lat około 6500 mieszkańców w miejsce zlikwidowanych w łazienkach piecyków gazowych, zacznie korzystać z bezpiecznego systemu podgrzewania wody użytkowej ciepłem sieciowym.
Po etapie programów pilotażowych, zebraniu pozytywnych doświadczeń oraz weryfikacji kosztów eksploatacji i spotkań z członkami spółdzielni, podjęliśmy decyzję o planie sukcesywnej likwidacji gazu w łazienkach i przejściu docelowo na system centralnego podgrzewania wody przez ciepło sieciowe produkowane w nieodległej elektrowni – mówi prezes spółdzielni, Bogdan Wicher i dodaje: Jesteśmy już po pierwszych realizacjach przy ul. Słonecznej. Prace montażowe idą bardzo szybko i sprawnie, co przekonuje mieszkańców kolejnych budynków, że większość obaw dotyczących instalacji okazała się mitami.

W uroczystym podpisaniu umowy w sali obrad skawińskiego ratusza uczestniczył oprócz stron umowy m.in. II zastępca burmistrza Miasta i Gminy Skawina Tomasz Ożóg, który mówił o jej efektach dla miasta i bezpieczeństwa mieszkańców: W gminie Skawina szczególnie cenimy sobie tego typu inwestycje – nie tylko z uwagi na poprawę bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, ale także w wymiarze ochrony środowiska. Potrafimy skutecznie je wspierać równie duży nacisk kładąc na inwestycje w sferze zrównoważonego transportu, a także na programy edukacyjne realizowane wśród mieszkańców.

Skawińska Spółdzielnia Mieszkaniowa to jeden z dwóch największych w Skawinie, obok Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej, podmiotów mieszkaniowych, które zdecydowały się na wprowadzane etapowo inwestycje umożliwiające bezpieczne podgrzewanie wody użytkowej poza mieszkaniami. Rozwój programu jest możliwy m. in. dzięki przebudowie i modernizacji przez MPEC sieci ciepłowniczej oraz dotacjom do wymiany z elektrowni CEZ Skawina.

Program ciepłej wody użytkowej, dzięki któremu w Krakowie i Skawinie zostało już zlikwidowanych blisko 25 tys. piecyków, cieszy się rosnącym zainteresowaniem spółdzielni mieszkaniowych. Rozwój programu wskazuje, że coraz więcej spółdzielni i wspólnot przekonuje się do zmiany systemu podgrzewania wody. SM Skawina jest już 2 spółdzielnią, która przystąpiła w br. do programu a prace instalacyjne prowadzone są równoległe jeszcze w 14 krakowskich spółdzielniach.

Źródło: CEZ Polska Sp. z o.o. 

Wpis został opublikowany 13 Kwi 2017 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć