Ciepłownictwo » Fortum podsumowuje sezon grzewczy w Zabrzu i Bytomiu

Fortum podsumowuje sezon grzewczy w Zabrzu i Bytomiu

13 Kwi 2017 Możliwość komentowania Fortum podsumowuje sezon grzewczy w Zabrzu i Bytomiu została wyłączona Share 'Fortum podsumowuje sezon grzewczy w Zabrzu i Bytomiu' on Facebook Share 'Fortum podsumowuje sezon grzewczy w Zabrzu i Bytomiu' on Email Share 'Fortum podsumowuje sezon grzewczy w Zabrzu i Bytomiu' on Print Friendly

W zakończonym właśnie sezonie grzewczym Fortum wyprodukowało w Elektrociepłowniach Zabrze i Miechowice prawie 2,1 mln GJ ciepła. Firma przeprowadziła także prace modernizacyjne w obu zakładach za blisko 3,8 mln zł. Ponadto Fortum kontynuuje warty ponad mld zł projekt inwestycyjny, którego realizacja zagwarantuje pewne i bezpieczne dostawy ciepła dla mieszkańców obu miast.

Od października 2016 r. do marca 2017 r. Fortum wyprodukowało w Elektrociepłowni Zabrze prawie 1 mln GJ ciepła. Mimo budowy nowej elektrociepłowni firma stale modernizuje historyczny zabrzański zakład, w 2016 r. nakłady na ten cel wyniosły blisko 2,8 mln zł. W ramach prac Fortum wykonało między innymi układ pseudokondensacji dla turbozespołu ciepłowniczego, przebudowało bocznicę kolejową i rozbudowało system monitoringu.

Budowa naszej nowej elektrociepłowni w Zabrzu znajduje się na półmetku, nie zapominamy jednak o istniejącym zakładzie. Na bieżąco inwestujemy w modernizację historycznej Elektrociepłowni, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne dostawy ciepła. Po uruchomieniu nowego zakładu w 2018 r., EC Zabrze będzie pełniła rolę jednego z elementów szerszego systemu produkcji ciepła zarówno dla Zabrza, jak i Bytomia mówi Andrzej Bąk, kierownik Elektrociepłowni Zabrze i Bytom.

W ramach odbudowy mocy produkcyjnych na Śląsku, Fortum pod koniec ub. r. oddało do użytku wartą 50 mln zł nową ciepłownię w Bytomiu. Ekologiczne źródło ciepła o mocy 25 MW powstało zgodnie z harmonogramem i zapewni bytomianom bezpieczne dostawy ciepła sieciowego. Równolegle firma zainwestowała prawie mln zł w modernizację Elektrociepłowni Miechowice, która w ub. r. wyprodukowała blisko 1,1 mln GJ ciepła. Prace objęły między innymi przebudowę stacji demineralizacji wody, modernizację zewnętrznej sieci hydrantowej oraz rurociągów wody na potrzeby nowej ciepłowni.

Źródło: Fortum Power and Heat Polska 

Wpis został opublikowany 13 Kwi 2017 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć