Ciepłownictwo » Zgromadzenie OR Południowo-Wschodniego i Seminarium Ciepłownicze

Zgromadzenie OR Południowo-Wschodniego i Seminarium Ciepłownicze

12 Kwi 2017 Możliwość komentowania Zgromadzenie OR Południowo-Wschodniego i Seminarium Ciepłownicze została wyłączona Share 'Zgromadzenie OR Południowo-Wschodniego i Seminarium Ciepłownicze' on Facebook Share 'Zgromadzenie OR Południowo-Wschodniego i Seminarium Ciepłownicze' on Email Share 'Zgromadzenie OR Południowo-Wschodniego i Seminarium Ciepłownicze' on Print Friendly

5 kwietnia 2017 r. w Hotelu Nowa Bochnia w Bochni odbyło się Zgromadzenie Oddziału Regionalnego Południowo-Wschodniego Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie zwołane przez Zarząd Izby.
Przed Zgromadzeniem Oddziału w dniu 4.04.2017 odbyło się posiedzenie Rady Oddziału, która przyjęła uchwały związane z przygotowaniem do Zgromadzenia Oddziału.
W Zgromadzeniu Oddziału uczestniczyło 27 przedstawicieli – co stanowi 54,00% Członków IGCP z Oddziału Regionalnego Południowo-Wschodniego.
W Zgromadzeniu Oddziału uczestniczyli:

 • prezes zarządu IGCP Jacek Szymczak,
 • wiceprezes zarządu IGCP Bogusław Regulski,
 • przedstawiciel regionalny, dyrektor CS IGCP Andrzej Nieścior.

Otwarcia Zgromadzenia Oddziału dokonał przewodniczący Rady Oddziału Krzysztof Rodak i zarządził dokonanie wyboru przewodniczącego i sekretarza zgromadzenia.
Zgromadzenie Oddziału wybrało:

 • Pawła Okapę – dyrektora ds. eksploatacji LPEC Lublin na przewodniczącego Zgromadzenia Oddziału,
 • Kazimierza Steca – prezesa zarządu MPEC Przemyśl na sekretarza Zgromadzenia Oddziału.

Zgromadzenie Oddziału wybrało Komisję Skrutacyjno-Mandatową w składzie:

 • Grzegorz Ratter – prezes MPEC Nowy Targ,
 • Zbigniew Dmitrowski – prezes zarządu MPEC Bochnia,
 • Przemysław Kołodziejak – dyrektor ds. technicznych PE Siedlce.

Zadaniem Komisji było stwierdzenie liczby uczestników na Zgromadzeniu Oddziału, przeprowadzenie i ustalenie wyników głosowań nad poszczególnymi uchwałami oraz przeprowadzenie wyborów kandydatów na kandydatów do Rady Izby.
Zgromadzenie Oddziału uchwaliło zaproponowany przez Zarząd Izby i zaopiniowany pozytywnie przez Radę Oddziału porządek obrad.

Zarząd Izby przestawił informację o wykonaniu zadań w 2016 r. i planach Izby na 2017r. Informację przedstawili:

 • Jacek Szymczak – prezes zarządu IGCP,
 • Bogusław Regulski – wiceprezes zarządu IGCP.

Przewodniczący Rady Oddziału Krzysztof Rodak przedstawił Informację o pracy Rady Oddziału w 2016 r. zaopiniowaną pozytywnie przez Radę Oddziału.

Przedstawiciel Regionalny – Andrzej Nieścior przedstawił informację o Planie Działania Oddziału Regionalnego Południowo-Wschodniego IGCP na 2017 r. który został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Oddziału.

Zgromadzenie Oddziału uchwaliło Plan Działania Oddziału Regionalnego Południowo-Wschodniego na 2017 r.

Komisja Skrutacyjno-Mandatowa przeprowadziła wybory kandydatów na kandydatów do Rady Izby. W wyniku tajnego głosowania kandydatami na kandydatów do Rady Izby na 2 miejsca przysługujące OR Południowo-Wschodniemu zostali wybrani:

 • Aleksander Kompa – prezes PEC Biała Podlaska,
 • Tomasz Wróbel – prezes MPEC Dębica.

Po zrealizowaniu zatwierdzonego porządku obrad – przewodniczący zgromadzenia Oddziału Paweł Okapa zamknął obrady Zgromadzenia Oddziału.

Seminarium Ciepłownicze „Aktualne problemy funkcjonowania ciepłownictwa”

W dniach 5-6 Kwietnia 2017 roku w Hotelu Nowa Bochnia w Bochni odbyło się Seminarium Regionalne nt. „Aktualne problemy funkcjonowania ciepłownictwa”, które towarzyszyło Zgromadzeniu Oddziału Regionalnego Południowo-Wschodniego IGCP.
Przed seminarium w dniu 4.04.2017 odbyło się posiedzenie Rady Oddziału Regionalnego Południowo-Wschodniego IGCP poświęcone przygotowaniu do Zgromadzenia Oddziału.

Seminarium zostało zorganizowane wspólnie z MPEC Sp. z o.o. w Bochni.

W seminarium uczestniczyło 51 osób – przedstawicieli Członków Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie z OR Południowo-Wschodniego, Partnerów IGCP oraz firm współpracujących z ciepłownictwem.

Otwarcia Seminarium dokonali:

 • Zbigniew Dmitrowski – prezes zarządu MPEC Bochnia,
 • Jacek Szymczak – prezes zarządu IGCP.

Gościem Seminarium był burmistrz Miasta Bochnia – Stefan Kolawiński, który przekazał uczestnikom Seminarium życzenia udanego pobytu w Bochni i wyraził zadowolenie z faktu, że Seminarium Regionalne odbywa się w Bochni.

Na początku Seminarium odbyła się uroczystość wręczenia dla MPEC-Rzeszów dyplomu za zajęcie IV miejsca w Rankingu Firm Ciepłowniczych 2017 prowadzonego przez Redakcję Strefy Gospodarki. Dyplom w imieniu MPEC-Rzeszów odebrał Dyrektor Adam Filipek.

Program merytoryczny seminarium obejmował:

 1. Referat nt. „Ciepłownictwo w Bochni” przedstawił Paweł Szewczyk – dyrektor techniczny MPEC Bochnia.
 2. Referat nt. „Certyfikacja systemów ciepłowniczych” przedstawił Sebastian Piechocki – zarządzający Programem Promocji Ciepła Systemowego;
 3. Referat nt. „System Informacji Jakościowej” przedstawił Andrzej Chmielecki – koordynator Systemu Informacji Jakościowej, IGCP;
 4. Prezentację nt. „Analityka. Mapa. Biznes” przedstawił Przemysław Szot, Business Development Manager, Esri Polska;
 5. Prezentację nt. „Praktyczne aspekty środowiskowe, techniczne i ekonomiczne dostosowania źródeł sektora ciepłowniczego do dyrektywy MCP oraz Konkluzji BAT” przedstawił Zespół Energoprojektu-Warszawa;
 6. Prezentację nt. „Gminna gospodarka o obiegu zamkniętym przy wykorzystaniu urządzeń do uwęglania biomasy i odpadów komunalno-bytowych” przedstawił dr Paweł Drobnik, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju produktu, TIMEX Warszawa;
 7. Wykład nt. „Obowiązki Zarządów przedsiębiorstw wynikające z obowiązujących przepisów prawa ze szczególnym uwzględnieniem Prawa Pracy, Przepisów BHP, Prawa Spółek i Korporacyjnego, Prawa Podatkowego” przedstawił Tomasz Mihułka – radca prawny, Partner w Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy.

W drugim dniu seminarium uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Kopalni Soli Bochnia.

Źródło: Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie

Wpis został opublikowany 12 Kwi 2017 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć