Ciepłownictwo » Veolia partnerem IV Konferencji Kogeneracja – technologie,…

Veolia partnerem IV Konferencji Kogeneracja – technologie, realizacja inwestycji, finansowanie

11 Kwi 2017 Możliwość komentowania Veolia partnerem IV Konferencji Kogeneracja – technologie, realizacja inwestycji, finansowanie została wyłączona Share 'Veolia partnerem IV Konferencji Kogeneracja – technologie, realizacja inwestycji, finansowanie' on Facebook Share 'Veolia partnerem IV Konferencji Kogeneracja – technologie, realizacja inwestycji, finansowanie' on Email Share 'Veolia partnerem IV Konferencji Kogeneracja – technologie, realizacja inwestycji, finansowanie' on Print Friendly

VeoliaO przyszłości kogeneracji w Polsce oraz działaniach realizowanych przez wytwórców energii we współpracy z samorządami rozmawiać będą przedstawiciele Veolii na odbywającej się w dniach 11-12 kwietnia 2017 r. IV Konferencji „Kogeneracja – technologie, realizacja inwestycji, finansowanie” w Łodzi.

Podczas tegorocznej edycji Konferencji jej uczestnicy spotkają się na panelach prezentacyjnych i dyskusyjnych podzielonych na bloki tematyczne związane z zagadnieniami kogeneracyjnymi: Nowoczesne technologie – finansowanie inwestycji, Nowoczesne technologie – rozwiązania przemysłowe, Aspekty prawne i modele wsparcia dla kogeneracji. Panel dyskusyjny będzie na temat przyszłości kogeneracji i w tym kontekście m.in. długoterminowej strategii energetycznej Europy i Polski, innowacyjnych rozwiązań w energetyce, zmian w podejściu do paliw stosowanych w elektrociepłowniach. W ramach wystąpień i dyskusji zaprezentowane zostaną przykłady technologii stosowanych w instalacjach kogeneracyjnych, a praktycy podzielą się swoimi doświadczeniami z ich eksploatacji.

Sławomir Burmann, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych oraz członek zarządu, dyrektor ds. operacyjnych Veolii Energii Łódź, wygłosi referat na temat „Czyste powietrze, zdrowsze miasto – jak wygrać walkę ze smogiem”. Wspólnie ze Sławomirem Jankowskim, członkiem zarządu dyrektorem ds. rozwoju Veolii Energii Łódź przedstawi kierunki rozwoju łódzkiego systemu ciepłowniczego oraz współpracę z Miastem Łódź w zakresie projektów rewitalizacyjnych.

– Ciepło systemowe wytwarzane w kogeneracji, tak jak w łódzkich elektrociepłowniach, to w mojej ocenie najlepszy sposób zaopatrzenia polskich miast w ciepło. Jest to również sposób przeciwdziałania tzw. niskiej emisji, która bardzo szkodzi zdrowiu i środowisku. Veolia Energia Łódź od 2012 r. współpracuje z Urzędem Miasta Łodzi w programie rewitalizacji. Efektem jest podłączenie do sieci ciepłowniczej kilkudziesięciu zrewitalizowanych kamienic. Plany na przyszłość zakładają uciepłownienie całych kwartałów miasta. Szacujemy, że może to wygenerować dla naszej firmy ok. 80 MW nowych mocy przyłączonych do łódzkiego systemu. Natomiast dla mieszkańców miasta przełoży się to na poprawę jakości życia i czystsze powietrze – mówi Sławomir Burmann, dyrektor ds. operacyjnych Veolii Energii Łódź, członek zarządu.

Konferencja skierowana jest do przedsiębiorstw energetycznych i ciepłowniczych, samorządów, firm współpracujących z branżą energetyczną, naukowców zajmujących się problematyką wytwarzania energii w kogeneracji. Jest doskonałą okazją do przyjrzenia się zagadnieniom związanym z działalnością polskich przedsiębiorstw energetycznych w kontekście zmian rynkowych, unijnych uregulowań środowiskowych i polityki energetycznej Europy i Polski.

Jest także okazją do dyskusji przedstawicieli urzędów centralnych, branży, samorządów nad kierunkami zmian w zakresie zaopatrzenia polskich miast w energię, możliwościami generowania oszczędności poprzez poprawę efektywności energetycznej oraz sposobami ograniczania tzw. niskiej emisji przy coraz szerszym zastosowaniu ciepła systemowego.

Drugiego dnia uczestnicy zwiedzą instalację trigeneracyjną w Szpitalu im. Wł. Biegańskiego przy ul. Kniaziewicza 1 w Łodzi. Szpital jest wieloletnim partnerem biznesowym łódzkiej Veolii, głównie w zakresie zaopatrzenia obiektów placówki w ciepło systemowe ale również w zakresie zarządzania instalacjami ciepłowniczymi. Tego dnia uczestnicy będą mieli również możliwość odwiedzić elektrociepłownię EC4 Veolii Energii Łódź, największy tego typu obiekt w grupie Veolia w Polsce.

IV Konferencja „Kogeneracja – technologie, realizacja inwestycji, finansowanie” odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2017 r. w Hotelu Ambasador Centrum, al. Piłsudskiego 29 w Łodzi. Organizatorem wydarzenia jest Redakcja dwumiesięcznika „Nowa Energia”.

Veolia

Źródło: Grupa Veolia

Wpis został opublikowany 11 Kwi 2017 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć