Edukacja » Wiceminister Piotrowski: polska energetyka potrzebuje zmiany…

Wiceminister Piotrowski: polska energetyka potrzebuje zmiany pokoleniowej

7 Kwi 2017 Możliwość komentowania Wiceminister Piotrowski: polska energetyka potrzebuje zmiany pokoleniowej została wyłączona Share 'Wiceminister Piotrowski: polska energetyka potrzebuje zmiany pokoleniowej' on Facebook Share 'Wiceminister Piotrowski: polska energetyka potrzebuje zmiany pokoleniowej' on Email Share 'Wiceminister Piotrowski: polska energetyka potrzebuje zmiany pokoleniowej' on Print Friendly

PGNiGPolska energetyka potrzebuje młodych, wykwalifikowanych i ambitnych ludzi. Myślę, że program edukacyjny PGNiG Termika „Zagrzewamy do nauki” doskonale wpisuje się w ten proces – powiedział wiceminister energii Andrzej Piotrowski podczas gali wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów szkół partnerskich. Spotkanie odbyło się 6 kwietnia 2017 r. w Warszawie.

Prezes PGNiG Termika Wojciech Dąbrowski zwrócił z kolei uwagę, że spółka zdaje sobie sprawę z potrzeby kształcenia młodych ludzi. – Cieszymy się z tak dużej popularności programu. Mamy nadzieję, że to zainteresowanie będzie rosło – dodał.

PGNiG Termika już po raz ósmy nagrodziła stypendiami zawodowymi najlepszych uczniów szkół partnerskich. Znalazło się wśród nich dwunastu najlepszych uczniów klas trzecich i czwartych o profilu technik energetyk i technik elektryk.

Program edukacyjny „Zagrzewamy do nauki” firma realizuje od 2009 r. Skierowany jest do uczniów technicznych szkół średnich oraz do gimnazjalistów. Jego kluczowe założenie to propagowanie wiedzy z zakresu energetyki, przygotowanie młodzieży do wykonywania zawodów związanych z tą branżą, a także wspieranie edukacyjne i finansowe szkół oraz najzdolniejszych uczniów.

W ramach programu spółka współpracuje z trzema szkołami kształcącymi uczniów w obszarach związanych z energetyką – Zespołem Szkół  nr. 40 im Stefana Starzyńskiego w Warszawie, Zespołem Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu oraz Zespołem Szkół nr. 28 w Warszawie.

Źródło: Ministerstwo Energii

Wpis został opublikowany 7 Kwi 2017 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć