Edukacja » Energetyka na Żoliborzu

Energetyka na Żoliborzu

31 Mar 2017 Możliwość komentowania Energetyka na Żoliborzu została wyłączona Share 'Energetyka na Żoliborzu' on Facebook Share 'Energetyka na Żoliborzu' on Email Share 'Energetyka na Żoliborzu' on Print Friendly

Z myślą o przyszłości i nadchodzącej zmianie pokoleniowej w polskiej energetyce PGNiG TERMIKA SA, Urząd Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy i Zespół Szkół nr 28 w Warszawie rozpoczynają współpracę przy projektach edukacyjnych dla młodzieży.

List intencyjny w tej sprawie strony podpisały 30 marca br. w Warszawie. Jego sygnatariusze zadeklarowali pogłębienie współpracy na rzecz rozwoju i edukacji młodzieży, propagowania wiedzy z zakresu energetyki oraz przygotowania przyszłych kadr zawodowych na potrzeby polskiej nauki, gospodarki i społeczeństwa.

Naszym największym zasobem są ludzie. Angażując się w działania na rzecz warszawskiej młodzieży realizujemy jedną z najważniejszych wartości PGNiG TERMIKA – partnerstwo. Budujemy trwałe i obopólnie korzystne relacje z otoczeniem firmy. Nasi pracownicy to duży zespół wykwalifikowanych i doświadczonych osób. Możemy i chcemy dzielić się wiedzą i wymieniać doświadczenia. Przed nami duża zmiana pokoleniowa i liczne odejścia emerytalne. Potrzebujemy młodej, ambitnej i dobrze wykształconej kardy, która zasili szeregi naszych pracowników. Mamy nadzieję, że współpraca z Urzędem Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy i Zespołem Szkół nr 28 w Warszawie będzie pod tym względem dla nas owocna – podkreślił Wojciech Dąbrowski, prezes PGNiG TERMIKA SA.

Przekształcenia rynku elektroenergetycznego, a wkrótce także gazowego, wymuszają zmiany w strukturze zatrudnienia w branży i wymuszają na energetyce dobór odpowiednio wykwalifikowanych kadr. Jednym z pierwszych podjętych działań i ważnym krokiem w realizacji innowacji pedagogicznej z zakresu edukacji młodzieży jest otwarcie pierwszych klas technicznych o profilu energetyk w Zespole Szkół nr 28.

Zespół Szkół nr 28 zmienił w 2013 r. swoją lokalizację i obecnie ma swoją siedzibę na Żoliborzu. – Odtąd władze samorządowe dzielnicy wspierają szkołę w jej działaniach statutowych tworząc w pierwszej kolejności jej bazę infrastrukturalną, tym samym starając się budować tożsamość szkoły w nowym miejscu. Tworząc partnerstwo z PGNiG TERMIKA SA chcemy, by szkoła stała się atrakcyjna dla uczniów i dawała możliwość dalszego budowania jej pozytywnego wizerunku. Przekazanie przez Spółkę uczniom Zespołu Szkół nr 28 wiedzy specjalistycznej oraz jakże cennej wiedzy praktycznej umożliwi stworzenie unikalnej i nowoczesnej sylwetki absolwenta, jak również pozwoli na korzystanie uczniom z najnowszych technologii na miarę XXI w. – podkreślił Krzysztof Bugla, burmistrz Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy.

Priorytetem nowego systemu edukacji zawodowej jest włączenie w proces edukacji pracodawców. Filarem nowego systemu ma być bowiem kształcenie dualne. Wychodząc naprzeciw reformie szkolnictwa branżowego, dzięki któremu pracodawcy uwzględniając potrzeby lokalnego i regionalnego rynku pracy uczestniczyć będą w programach nauczania. – Podpisujemy w dniu dzisiejszym porozumienie o wzajemnej współpracy z PGNiG TERMIKA SA. Dzięki objęciu patronatem Zespołu Szkół nr 28 przez Spółkę PGNiG TERMIKA uczniowie będą jednocześnie zdobywać wiedzę praktyczną i teoretyczną, a jako absolwenci trafią bezpośrednio na rynek pracy, gdzie zdobywać będą potwierdzenie swoich umiejętności – powiedział Grzegorz Hlebowicz, zastępca burmistrza Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy.

Nasza Szkoła kształci od 72 lat kadry techniczne na potrzeby polskiej gospodarki. Podpisany list intencyjny sprawi, że nowe pokolenie młodzieży dołączy do szeregu absolwentów wykształconych nie tylko w teorii, ale i w praktyce, a tym samym znajdzie miejsce pracy. Mam nadzieję, że warsztaty w obiektach PGNiG TERMIKA dadzą naszym uczniom wiedzę i umiejętności, których w tradycyjnych pracowniach szkolnych nigdy by nie mieli szansy osiągnąć, ponieważ zawód: technik energetyk wymaga dostępu do specjalistycznego sprzętu i pomieszczeń laboratoryjnych. Kształcenie przez partnerstwo z pracodawcą odkrywa nowe perspektywy rozwoju dla wszystkich uczestników dzisiejszego wydarzenia. Dziękuję Zarządowi PGNIG TERMIKA i Panom Burmistrzom Żoliborza, że stworzyli dla nas nową perspektywę na rozwój – powiedziała Luiza Tkacz, dyrektor Zespołu Szkół nr 28 w Warszawie.

PGNiG

Od lewej: Radosław Czapski, wiceprezes PGNiG TERMIKA, Krzysztof Bugla, burmistrz Dzielnicy Żoliborz, Luiza Tkacz, dyrektor Zespołu Szkół nr 28 w Warszawie, Wojciech Dąbrowski, prezes PGNiG TERMIKA, Grzegorz Hlebowicz, z-ca burmistrza Dzielnicy Żoliborz

Źródło: PGNiG TERMIKA SA

Wpis został opublikowany 31 Mar 2017 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć