Emisje, CO2 » Wiedza to jedno z narzędzi walki ze smogiem

Wiedza to jedno z narzędzi walki ze smogiem

8 Mar 2017 Komentarze: 1 Share 'Wiedza to jedno z narzędzi walki ze smogiem' on Facebook Share 'Wiedza to jedno z narzędzi walki ze smogiem' on Email Share 'Wiedza to jedno z narzędzi walki ze smogiem' on Print Friendly

Biorąc ten fakt pod uwagę zorganizowana została w dniu 3 marca konferencja pt. Małopolska w zdrowej atmosferze – likwidacja niskiej emisji i modernizacja ciepłownictwa w kontekście wymagań Dyrektywy MCP.

Konferencja zorganizowana została przez Samorząd Województwa Małopolskiego wspólnie ze Stowarzyszeniem Krakowski Alarm Smogowy oraz Centrum Energetyki AGH. Wśród uczestników konferencji był wiceprezes Bogusław Regulski, który wygłosił prelekcję pt. „Wyzwania strategiczne ciepłownictwa w kontekście Dyrektywy”, a także wziął udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym strategii ciepłownictwa w kontekście nowych wyzwań zewnętrznych. W konferencji wzięła udział liczna grupa ekspertów z obszaru ciepłownictwa oraz ekologii.

Źródło: Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie

Wpis został opublikowany 8 Mar 2017 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

1 komentarz do “Wiedza to jedno z narzędzi walki ze smogiem”

  1. zgryz, 8 Mar 2017 o 10:14

    Taka wiedza jest bezużyteczna, bo wiemy, kto truje. Problemem był do tej i pory i jeszcze jest całkowity brak narzędzi do walki z niską emisją. Nie ma prawnej możliwości zmuszenia truciciela do podłączenia się do sieci ciepłowniczej lub gazu. Nie ma norm emisji dla emitorów indywidualnych. Rząd może wprowadzi normy na piece indywidualne, a może nie, na razie taka jest obietnica. Dwutlenek węgla emitowany z palenisk indywidualnych nie jest w myśl prawa gazem cieplarnianym, bo CO2 emitowane jest tylko przez przedsiębiorstwa przemysłowe. Wysokie opłaty za CO2 tylko dobiją czystą kogenerację. W myśl prawa należy zamknąć elektrociepłownie, w każdym mieszkaniu postawić smrodliwy piecyk typu koza i wykazać przed UE nadzwyczajny spadek emisji CO2. Przez ostatnie 20 lat nie było nawet masowej świadomości społecznej, a w tej chwili pojawiają się wypowiedzi polityków, że problem smogu został nagle sztucznie nadmuchany. Zieloni mieli siłę oddziaływania na polityków i… wywalczyli budowę wiatraków. Czyli dokładnie całe prawo i praktyka są przeciwko czystym źródłom ciepła. I lokalne inicjatywy tego nie zmienią, lokalne władze mogą oddziaływać tylko na swoją własność, to jest na kilka kotłowni gminnych w szkole i urzędzie.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć