Wydarzenia - zapowiedzi » V jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego…

V jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2017

3 Mar 2017 Możliwość komentowania V jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2017 została wyłączona Share 'V jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2017' on Facebook Share 'V jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2017' on Email Share 'V jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2017' on Print Friendly

OSEPrzed nami V jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2017. Szczyt tradycyjnie odbędzie się w Gdańsku w dniach 25-26 kwietnia br. w Europejskim Centrum Solidarności. Tematem przewodnim spotkania będzie: ENERGETYKA DLA GOSPODARKI – GOSPODARKA DLA ENERGETYKI.

Intencją organizatorów OSE Gdańsk 2017 jest ponowne zebranie przedstawicieli kluczowych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo energetyczne i gospodarcze kraju, polityków, ekonomistów oraz przedstawicieli świata biznesu i nauki celem przeprowadzenia dyskusji ukierunkowanej na zabezpieczenie polskiej gospodarki, a w szczególności strategicznych sektorów pod kątem ryzyk wynikających z sytuacji międzynarodowej oraz polityki UE. Rozwój i innowacyjność jako niekwestionowane elementy budowy przewagi konkurencyjnej na przykładzie przemysłu energetycznego, chemicznego i infrastruktury nadal będą towarzyszyć przewidzianym debatom w celu wyłonienia laureata nagrody Fale Innowacji. Na zakończenie pierwszego dnia obrad tradycyjnie odbędzie się uroczysta Gala podczas której już po raz piąty zostaną wręczone Statuetki „Bursztyn Polskiej Energetyki 2017”.

Podczas najbliższej edycji Szczytu wśród poruszanych zagadnień odniesiemy się do reorganizacji polskiego rynku energii jako konsekwencji polityki surowcowej Państwa. Rewitalizacja narodowego potencjału gospodarczego jest priorytetem polityki Rządu oraz poszczególnych resortów, a tym samym tematem zapewniającym niezwykle ciekawą i inspirującą dyskusję. Uniezależnienie gospodarcze i energetyczne, pewność zaopatrzenia w surowce, stabilność relacji międzynarodowych to tematy przewodnie, które zostaną poruszone w poszczególnych panelach.

W tym roku po raz drugi w ramach Szczytu odbędzie się „Laboratorium innowacyjnośći” w którym zaproszeni goście: przedstawiciele biznesu, nauki i eksperci przedstawią krótkie prezentacje na temat innowacyjnych rozwiązań w przemyśle.

szczyt energetyczny

Twój projekt przyczynił się do rozwoju polskiego rynku energetycznego? Firma lub instytucja, w której pracujesz, stworzyła innowacyjne rozwiązanie, które zmienia codzienne życie milionów Polaków? Zgłoś się do II edycji konkursu „Laboratorium Innowacji” i zaprezentuj swój pomysł przed uczestnikami V jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego GDAŃSK 2017, która odbędzie się 25-26 kwietnia br. w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności.

„Laboratorium Innowacji” to unikalna platforma stworzona do wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi firmami, instytucjami oraz naukowcami – podmiotami, które tworzą innowacyjne rozwiązania dla branży energetycznej. Jest to miejsce, gdzie w gronie profesjonalistów można podzielić się własnymi osiągnięciami w tej dziedzinie. Pomysłodawcą „Laboratorium Innowacji” i fundatorem nagrody „Fale Innowacji” dla najlepszego projektu jest Grupa GPEC.

– Innowacja to dziś najważniejszy element budowania przewagi konkurencyjnej. To od rozwoju nowoczesnych technologii zależy przyszłość i kształt polskiego rynku energetycznego – wyjaśnia Marcin Lewandowski, członek zarządu Grupy GPEC.

Do II edycji konkursu „Laboratorium Innowacji” mogą zgłaszać się przedstawiciele firm energetycznych i instytucji naukowych z całej Polski,  którzy prześlą swoje zgłoszenie z opisem i prezentacją innowacyjnego projektu, jaki zrealizowały. Autorzy projektów uznanych przez Kapitułę Konkursową za najbardziej nowoczesne i wyznaczające trendy w branży, otrzymają możliwość prezentacji w specjalnym panelu w ramach OSE – „Laboratorium Innowacji”. Najlepsze rozwiązania  zostaną nominowane do nagrody „Fale Innowacji”, która zostanie wręczona podczas uroczystej Gali Bursztynów. Zwycięzcę wskaże Kapituła Konkursowa OSE.

 statuetka

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu: www.osegdansk.pl

Źródło: Europejskie Centrum Biznesu

Wpis został opublikowany 3 Mar 2017 w następujących kategoriach: Wydarzenia - zapowiedzi. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Wspieramy

Newsletter

Warto zobaczyć