Ciepłownictwo » MPEC Olsztyn: Pierwszy krok do dotacji!

MPEC Olsztyn: Pierwszy krok do dotacji!

16 Lut 2017 Możliwość komentowania MPEC Olsztyn: Pierwszy krok do dotacji! została wyłączona Share 'MPEC Olsztyn: Pierwszy krok do dotacji!' on Facebook Share 'MPEC Olsztyn: Pierwszy krok do dotacji!' on Email Share 'MPEC Olsztyn: Pierwszy krok do dotacji!' on Print Friendly

30 grudnia 2016 r. MPEC w Olsztynie złożyło do NFOŚiGW wniosek o dofinansowanie projektu budowy Instalacji Termicznego Przekształcania Frakcji Energetycznej z Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Olsztynie. Planowany poziom dofinansowania pozwoli na sfinansowanie 50% wartości kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Nowa elektrociepłownia jako paliwo wykorzystywać będzie frakcję energetyczną powstałą z przetwarzania odpadów komunalnych. Dzięki tej inwestycji w naszym województwie zostanie domknięty system gospodarki odpadami komunalnymi, a miasto zyska nowe – ekologiczne źródło energii, które zasili domy mieszkańców. W ramach projektu zrealizowana będzie również modernizacja Ciepłowni Kortowo pod kątem spełnienia standardów środowiskowych wymaganych Dyrektywą IED. Ta część projektu nie jest objęta wnioskiem o dofinansowanie. Przedsięwzięcie realizowane będzie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego z udziałem Polskiego Funduszu Rozwoju oraz banków finansujących. Zainteresowanie finansowaniem projektu wykazały banki polskie: Bank Gospodarstwa Krajowego i Bank PKO BO, jak również banki europejskie: Europejski Bank Rozbudowy i Rozwoju oraz Europejski Bank Inwestycyjny.

Zgodnie z Regulaminem konkursu, kolejnym etapem oceny wniosku jest ocena merytoryczna II stopnia, po zakończeniu której utworzona zostanie lista projektów wybranych do dofinansowania. Harmonogram realizacji konkursu wskazuje, że zatwierdzenie listy projektów wybranych do dofinansowania może nastąpić w terminie do 20 czerwca 2017 r.

Droga do uzyskania finansowania jest jeszcze bardzo długa, bowiem projekt wymagać będzie notyfikacji przed KE. Jednakże jesteśmy zdeterminowani i gotowi do pełnego zaangażowania i współpracy, aby to finansowanie pozyskać z korzyścią dla mieszkańców miasta i województwa.

Źródło: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Olsztynie

Wpis został opublikowany 16 Lut 2017 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć