Emisje, CO2 » Aktualny stan jakości powietrza w Polsce

Aktualny stan jakości powietrza w Polsce

19 Sty 2017 Komentarze: 1 Share 'Aktualny stan jakości powietrza w Polsce' on Facebook Share 'Aktualny stan jakości powietrza w Polsce' on Email Share 'Aktualny stan jakości powietrza w Polsce' on Print Friendly

Prognozowane na najbliższe dni warunki meteorologiczne mogą sprzyjać kumulacji zanieczyszczeń w centralnej części Polski, co w godzinach wieczornych może przyczynić się do dalszego wzrostu stężeń pyłu zawieszonego.

18 stycznia stężenia pyłu zwieszonego na większości obszaru kraju są w zakresie od niskich do umiarkowanych. Podwyższone stężenia pyłu zawieszonego występują na obszarze miast centralnej Polski (Warszawa, Łódź, Płock) oraz w Dąbrowie Górniczej, Zakopanym i Nowym Targu. Najwyższe stężenia pyłu zawieszonego w tym czasie wystąpiły w miejscowościach podwarszawskich, np. w Otwocku, Piastowie czy Legionowie. Wysokie stężenia pyłu PM10 lub/i pyłu PM2,5 występują obecnie również w innych miastach środkowego Mazowsza (Siedlce, Żyrardów).

Aktualne prognozy do 20 stycznia przewidują utrzymywanie się słabego wiatru (0,2-5 m/s) na obszarze całego kraju (z wyłączeniem wybrzeża, gdzie wiatr będzie silniejszy), co wraz z utrzymującymi się niskimi temperaturami poniżej zera oraz lokalnymi mgłami może lokalnie wpłynąć na pogorszenie się jakości powietrza. Dopiero 21 stycznia przewidywany jest nie tylko na wybrzeżu, ale i w  północno-wschodniej i centralnej części kraju umiarkowany wiatr wiejący z prędkością 5-8 m/s, sprzyjający poprawie stanu jakości powietrza.

1-godzinnych wartości stężeń pyłu zawieszonego PM10 nie należy bezpośrednio odnosić do poziomu dopuszczalnego wynoszącego 50 µg/m3, ponieważ jest to wartość stężenia średniodobowego, a nie 1-godzinnego.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Wpis został opublikowany 19 Sty 2017 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

1 komentarz do “Aktualny stan jakości powietrza w Polsce”

  1. world at arms cheat, 8 Lut 2017 o 0:52

    very good page you guys have at this time what are your opinion at our web post relative to world at arms cheat

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć