Elektroenergetyka » Andrzej Czerwiński nowym ministrem Skarbu Państwa

Andrzej Czerwiński nowym ministrem Skarbu Państwa

17 Cze 2015 Możliwość komentowania Andrzej Czerwiński nowym ministrem Skarbu Państwa została wyłączona Share 'Andrzej Czerwiński nowym ministrem Skarbu Państwa' on Facebook Share 'Andrzej Czerwiński nowym ministrem Skarbu Państwa' on Email Share 'Andrzej Czerwiński nowym ministrem Skarbu Państwa' on Print Friendly

2-11563_mo1+++Prezydent Bronisław Komorowski powołał 16 czerwca 2015 r. Andrzeja Czerwińskiego na ministra Skarbu Państwa. Nominację na to stanowisko otrzymał od premier Ewy Kopacz.

– Dziękuję za gotowość służenia najjaśniejszej Rzeczypospolitej w tym momencie szczególnym, gdy do wyborów jest zaledwie parę miesięcy – powiedział Bronisław Komorowski, prezydent RP.

Wcześniej Andrzej Czerwiński przewodniczył sejmowej komisji nadzwyczajnej do spraw energetyki i surowców energetycznych, zasiadał też w komisjach gospodarki i infrastruktury. Był członkiem licznych zespołów i grup parlamentarnych, m.in. zespołu ds. energetyki, zespołu sportowego oraz grupy ds. przestrzeni kosmicznej. Jest posłem na Sejm od 2001 r.

W ostatnich latach był mocno związany z energetyką. Pracował w Sejmie nad projektami ustaw dotyczących utworzenia konkurencyjnego rynku energii, m. in. nad ustawą o obowiązku sprzedaży energii na giełdach energii, o efektywności energetycznej, o inteligentnych sieciach, a także nad tzw. „małym trójpakiem” i ustawą o odnawialnych źródłach energii.

Zanim trafił do Platformy Obywatelskiej, był przewodniczącym zarządu wojewódzkiego Kongresu Liberalno-Demokratycznego, później piastował to samo stanowisko w Unii Wolności.

Andrzej Czerwiński pochodzi z Nowego Sącza, którego prezydentem był w latach 1994-2001. Zasiadał również w Radzie Miasta.

W latach 1979-1989 pracował w Zakładzie Energetycznym Kraków (Rejon w Nowym Sączu), następnie przez cztery lata prowadził własną firmę. Pracując w lokalnym samorządzie, doprowadził między innymi do uruchomienia składowiska odpadów komunalnych oraz otwarcia hali widowiskowo-sportowej i krytej pływalni.

Andrzej Czerwiński ma 61 lat. Z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem. Skończył studia na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studia i kursy podyplomowe z zakresu administracji publicznej, organizacji i zarządzania.

Jest żonaty, ma troje dorosłych dzieci. Interesuje się sportem, a szczególnie piłką nożną, jako zawodowy piłkarz grał w Sandecji Nowy Sącz.

Źródło: Ministerstwo Skarbu Państwa

Wpis został opublikowany 17 Cze 2015 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć