Emisje, CO2 » Wiceminister Henclewska o Narodowym Programie Rozwoju…

Wiceminister Henclewska o Narodowym Programie Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej

24 Mar 2014 Możliwość komentowania Wiceminister Henclewska o Narodowym Programie Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej została wyłączona Share 'Wiceminister Henclewska o Narodowym Programie Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej' on Facebook Share 'Wiceminister Henclewska o Narodowym Programie Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej' on Email Share 'Wiceminister Henclewska o Narodowym Programie Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej' on Print Friendly

Forum_20140321_3Polityka klimatyczna UE oraz rozwój sektora energetycznego to główne tematy konferencji dotyczącej „Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej”. Spotkanie, które otworzyła wiceminister Grażyna Henclewska odbyło się 21 marca 2014 r. w Ministerstwie Gospodarki. Wiceminister podkreśliła, że działania w sektorze energetyki powinny prowadzić m.in. do rozwoju gospodarki niskoemisyjnej i obejmować różne obszary takie jak budownictwo, rolnictwo, transport i przemysł.

– Zrównoważony rozwój, to nic innego jak równowaga pomiędzy gospodarczym, społecznym i środowiskowym aspektem każdej działalności – podkreśliła wiceminister. Zwróciła także uwagę, że ważnym czynnikiem obniżającym koszt działań niskoemisyjnych po stronie produkcji jest odpowiednie wykorzystywanie posiadanych zasobów. Przypomniała również, że w Ministerstwo Gospodarki pracuje nad Narodowym Programem Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej.

– Jego podstawowy cel zostanie określony po zidentyfikowaniu wszystkich obszarów, w których możliwa jest redukcja emisji gazów cieplarnianych – podkreśliła Grażyna Henclewska. Do Programu włączone zostaną także rozwiązania wspierające rozwój gospodarczy i wzrost jakości życia społeczeństwa przy jednoczesnym obniżeniu emisyjności.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Wpis został opublikowany 24 Mar 2014 w następujących kategoriach: Emisje, CO2, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

"Nowa Energia" wspiera

Newsletter

Warto zobaczyć