Sport w energetyce » Sport - kalendarium » Dynamic World Rally Team rusza na szutry Jordanii

Dynamic World Rally Team rusza na szutry Jordanii

6 kwi 2010 Komentarze są wyłączone Facebook Email Print Friendly

1 kwietnia startuje 3 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata, w których w kategorii samochodów SWRC startuje Dynamic World Rally Team z Michałem Kościuszko za sterem i Maciejem Szczepaniakiem na fotelu pilota Forda Fiesty S2000.

Po dwóch rundach Rajdu Meksyku, gdzie Polacy zajęli wysokie trzecie miejsce przyszedł czas na pustynne bezdroża Jordanii. Zawodnicy startujący w Rally Jordan ścigać się będą w trzech kategoriach: WRC, P-WRC i S-WRC.

Baza rajdu to Dead Sea Centre.

Od lat 80-tych Rally Jordan stanowi rundę Middle Eastern Rally Championship, a od 2008 r. rajd zadebiutował na arenie światowej. Tym samym Jordania stała się pierwszym krajem arabskim goszczącym rundę WRC.

Pod patronatem Jego Królewskiej Wysokości Księcia Feisala Al Husseina, przewodniczącego Jordan Motorsport, inauguracyjny rajd WRC przebiegł bardzo dobrze, stanowił spektakularne widowisko a jego sukces organizacyjny chwalony był przez załogi i kierowców. W tym roku to wydarzenie wraca do kalendarza Mistrzostw Świata z kilkoma zmianami, ale ciągle z tym samym epickim rozmachem.

Ten rajd to rajd ekstremów. Od skwierczących temperatur dochodzących do 40 stopni Celsjusza po dziki krajobraz, przez który przebiegają piaszczyste, szutrowe odcinki. Centrum rajdu oraz park serwisowy zlokalizowany jest nad Morzem Martwym na najniższym poziomie na ziemi, 50km od stolicy królestwa, miasta Amman.

W tym roku niektóre z odcinków sprzed dwóch lat zostały zmodyfikowane a inne zastąpione. Wszystko w imię wprowadzenia różnorodności trasy rajdu zaczynającej się  w lesie na północ od Ammanu na wysokości ponad 1000 metrów n.p.m., następnie koncentrującej się wokół doliny rzeki Jordan na poziomie około 400 metrów poniżej poziomu morza.

Dwa mistrzostwa jednocześnie – Rajd Jordanii 2010 zalicza się zarówno do klasyfikacji FIA Middle Eastern Rally Championship, jak również do klasyfikacji World Rally Championship.

Ceremonia startu odbędzie się w City of Jerash – jednym z największych i najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury na świecie. Czas trwania rajdu dopasowany jest do weekendu w państwach islamskich, rozpoczynającego się w czwartek i kończącego w sobotę.

Więcej informacji o Rajdzie Jordanii na www.jordanrally.com

Źródło: Grupa LOTOS S.A.

Wpis został opublikowany 6 kwi 2010 w następujących kategoriach: Sport - kalendarium, Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć